Pro média

Lidé zvolí nejsexističtější reklamu desetiletí

1. 11. 2018

Nezisková organizace NESEHNUTí vyhlašuje anticenu Prasátečko prasáteček a završuje tak své deset let trvající aktivity proti sexismu. V klání o nejsexističtější českou reklamu desetiletí se symbolicky utká desítka reklam. O vítězi rozhodne veřejnost svým hlasování na stránkách www.prasatecko.cz. Vybírat tu nejvíce diskriminační reklamu mohou lidé až do 18. listopadu. Výsledky anticeny Prasátečko prasáteček oznámí organizátorky v pátek 23. listopadu na slavnostním vyhlášení desátého ročníku anticeny Sexistické prasátečko. Reklamy do anticeny Sexistické prasátečko v minulosti vždy nominovala veřejnost.

číst dál

Stažená reklama: Jihočeské divadlo

23. 10. 2018

Z anticeny Sexistické prasátečko jsme se rozhodli stáhnout reklamní plakát Jihočeského divadla na hru Příběhy lišky Bystroušky. Plakát jsme do anticeny zařadili v domnění, že nahé ženské tělo na plakátu je použito pouze jako vábnička k upoutání pozornosti, protože běžně nemá odhalené ženské tělo s obsahem hry souvislost. Po rozhovoru s ředitelem Jihočeského divadla Lukášem Průdkem jsme dospěli k názoru, že nahota na plakátu úzce souvisí s režijním pojetí díla, na které plakát zve.

číst dál

Veřejnost naposledy rozhoduje o nejsexističtější reklamě roku

18. 10. 2018

Nezisková organizace NESEHNUTÍ zahajuje hlasování v desátém a zároveň posledním ročníku anticeny Sexistické prasátečko. Nejsexističtější českou reklamu může veřejnost vybírat ode dneška na stránkách www.prasatecko.cz. Letos je nominováno celkem 51 reklam. Hlasování veřejnosti se uzavře 31. října. Slavnostní vyhlášení anticeny proběhne v pátek 23. listopadu. V desátém ročníku anticeny Sexistické prasátečko bude veřejnost vybírat z 51 reklam. To je o 39 reklam méně než loni. „Menší počet nominací podle nás souvisí s tím, že sexistických reklam v Česku ubývá.

číst dál

„Tati, není té paní v reklamě na pneumatiky zima?“ Poslední Sexistické prasátečko začíná

20. 6. 2018

Tisková zpráva je ke stažení v PDF.

Nezisková organizace NESEHNUTí zahajuje desátý a poslední ročník anticeny Sexistické prasátečko. Reklamy, které znevýhodňují ženy a muže na základě pohlaví, může nominovat každý, a to na webu http://www.prasatecko.cz/. Nominace se budou sbírat do 30. září 2018, poté si v hlasování vybere nejvíce sexistickou reklamu veřejnost i odborná porota.

číst dál